SEO


SEO, İngilizcede "Search Engine Optimization" Türkçede ise "Arama Motoru Optimizasyonu" olarak geçmektedir. Google, Bing ve Yandex gibi arama motorlarında yükselmek için yapılan çalışma süreçlerinin tamamını kapsamaktadır. Günümüzde en çok kullanılan ve en iyi arama motoru şüphesiz Google'dır. Rakipleriyle arasındaki fark oldukça fazladır. Bu sebepten dolayı genelde Google dikkate alınarak arama motoru optimizasyonu yapılır. Site içi SEO ve site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Site içi SEO

Web sitesinin içerik ve kod yapısında dikkat edilmesi gereken hususları kapsar.

Site dışı SEO

Web sitesinin tanıtımını ve diğer siteler ile olan bağlantı ve etkileşimini kapsar.

İnternetin ekonomik anlamdaki gücünün artması neticesinde hızla yaygınlaşmaya başlamıştır. Arama motorları herhangi bir siteyi içeriği ile değerlendirirken kullanıcı deneyimini göz önünde bulundurur ve algoritmasını o deneyimlere paralel olarak oluşturur.

SEO Nedir?

SEO, Web sitelerin arama motorlarında aranan kelimelerde daha iyi sıralamalar elde etmesi için sürekli çalışma ve geliştirmeler yapma sürecidir.

SEO Açılımı Nedir?

SEO açılımı, Search Engine Optimization olarak geçmektedir. Türkçe karşılığı ise Arama Motoru Optimizasyon olarak geçmektedir.

SEO’nun Faydası Nedir?

SEO, sayesinde web sitenizin itibarını ve performansını artırabilir daha fazla ziyaretçiye ulaşabilirsiniz.

SEO Çalışması Ne Kadar Sürer?

SEO çalışması 4 ay ve 6 ay olarak anahtar kelime rekabet ve sektöre göre değişiklik göstermektedir.

SEO Fiyatları Ne Kadar?

SEO fiyatları, anahtar kelimelerin rekabet oranına, web sitenizin geçmişine, sektör rekabetine ve çalışma ay sürelerine göre fiyatlandırılmaktadır.

SEO Nedir?